1 / 2
Full Combi BA Pressure Regulator nov neupotreben
79 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

22.11.2022 08:24

Кривогаштани / Прилеп

Состојба на предмет
Нов

Full Combi BA Pressure Regulator nov neupotreben

https://www.ebay.ie/itm/Syr-Filling-Combi-Ba-Type-6628-Dn-20-Manometer-Pressure-Regulator-Horizontal-/172026720232?hash=item280d976fe8


(Апликација:

FüllCombi BA 6628 служи за автоматско полнење и полнење на системите за централно греење со топла вода во согласност со DIN EN 12828. Според DIN EN1717 тие ја поставуваат линијата за пиење со која се поврзува. Го намалува притисокот на снабдување за време на процесот на полнење под притисок на системот за греење, во FüllCombi се спречува интегрираниот систем за сепаратор BA (дозволен до конечната течна категорија 4) Zurückflie-ßen од грејната вода во снабдувањето со вода за пиење. Грејната вода со инхибитори (корозија и антифриз) може да се комбинира со помош на сетот со инсталацијата за вода за пиење FüllCombi BA, го елиминира конвенционалното поврзување со црева. По процесот на полнење, затварањето на FüllCombi BA како треба да биде затворено од безбедносни причини.

Ајн конструкција:

FüllCombi BA е постојано фиксиран во системот за греење. Вентилот мора да биде постојано достапен и не смее да се инсталира во простории, каде што се можни поплави за мраз. поврзаниот субјект на одводнување мора да ја апсорбира излезната дренажна количина. Евиденцијата на FüllCombi BA ја елиминира конекцијата и поврзувањето со цревото за време на траењето на пополнувањето. При поврзување на полнењето во правец е да се забележи DIN EN 1717. За да се обезбеди постојано функционирање на вентилот, го препорачуваме нагоре во текот на филтерот за вода за пиење

Спецификации:

Медиум: вода
Големина на портот: DN 20
Притисок на влезот: макс. 10 бар
Излезен притисок: 0,5-4 bar
Постројка Ајн: 1,5 бари
Капацитет на полнење: 1,35 m³ / h при 1,5 бари
Работна температура: макс. 30 ° C (Eин влез страна) макс. 60 ° C (излезна страна)
Една монтажа позиција: хоризонтална, инка врска долу
DVGW-No .: DW-6305BP0084
Бренд: Дитек
Производител: Syr-Hans Sasserath)


INFO na tel
079 222 010
079 222 010

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Парно греење

Се продава од:

makedon
m_zeroski@yahoo.com
Потврден огласувач
079 22 20 10
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам