Logo

АМЕРИЧКА АКИТА

Број на оглас: 3277632 | Објавен на: 20.07.2019, 15:26
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 300 €
15.000 €
Цената е фиксна

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Кучиња

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Продавам оригинал кученца од расата Америчка Акита окучени на 18.05.2019год. ЕДЕН МЕСЕЦ ОВАА РАСА НА КУЧИЊА СЕ КАРАКТЕРИЗИРА СО ТОА ШТО Е МНОГУ ЧИСТА ОДЛИЧЕН НЕПОДМИТЛИВ ЧУВАР НА ВАШАТА КУЌА И ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО. ПРИМА МНОГУ ЛЕСНО СЕКАКВА ДРЕСУРА САКА ДЕЦА ВООПШТО НЕ ЛАЕ НИТУ ПАК ЗАВИВА А Е БУДНА И ЧУВА ПРОСТОР 24/7. Јаде секаква храна не е воопшто пребирлива и затоа моментално е број еден во светот по своите карактеристики и убавина. Кучињата се црно-бели а дозволени се сите бои може да биде црна кафена бела жолта шарена со разни нианси. Сака подолги шетни но се задоволува и со обична игра со сопственикот.КУПЕТЕСИ НА време имав 4 преубави кученца 3 те се продадоја остана уште 1 женско куче со убава боја од шампионски родители цена300 evra ИНФОРМАЦИИ САМО НА ОВОЈ ТЕЛЕФОН 078-234-035

 Прилеп    Општина: Прилеп

Прати Е-Маил

 blagoja

Потврден огласувач