Logo

Argentinska doga kucenca

Број на оглас: 3293098 | Објавен на: 20.07.2019, 13:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1 €

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Кучиња

Вид на оглас: Се продава


Остана уште едно машко кученце!

Се продаваат кученца Аргентинска Дога со врвно потекло од татко Edgar (татко Ziko De La Paco Cassa(5) и мајка Bea Farol De Mandinga (5)) и мајка Dolce (татко Teju Jagua De La Pampita (5) и мајка Luna Lu Magnifico Blanco (5))

Аргентинската дога е ловечко куче за лов на крупен дивеч но исто така е перфектен домашен миленик, особено приврзан кон сопственикот/фамилијата, ги обожава децата и е одличен чувар на домот. Енергичен и доминантен но без никакви проблеми се адаптира на сите видови животни.

Кученцата се со изложбен квалитет ги добивате прочистени, вакцинирани и со педигре.

 Штип    Општина: Штип

Прати Е-Маил

 Даме

Потврден огласувач