1 / 10
Vodootporen ured do 800m za dresura na kucinja
2.290 МКД
Цената е фиксна
06.09.2021 23:22

Прилеп / Прилеп

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Уредот се состои од водоотпорен (без проблем може да плива или нурка под вода - IP67) околувратник-приемник со вградена батерија и лед светло за во темница и далечинки управувач-предавател кој на отворено дејствува во радиус до 800m и може да управува со максимум 3 приемника, исто така со вградена батерија.
- Максимално растојание до 800 метри на отворено, а функционира и преку ѕидови
- Плаво позадинско светло за употреба при намалена видливост
- Даљинското може да управува до три приемници
- Потполно водоотпорен дизајн (пливање, бањање, дожд...)
- Три мода на работа (вибрации, звучен мод, статички електрицитет)
- Силиконски контакти (за подобрта заштита на кожата)
- Со еден кабел се полнат и два уреди истовремено
Во комплет со уредот следува и каиш-ремче, кабел за полнење на батериите, полнач-адаптер, лед сијаличка-тестер за електрошок и капачиња на електродите за заштита на кожата.
Полнењето на батериите трае до 4 часа. Батериите во стенд-бај траат една недела.

ПРЕПОРАКИ:
- Наполнете ги батериите на приемникот и предавателот пред користење,
- Корегирајте ги проблемите еден по еден, во спротивно доколку тренингот се одвива пребрзо може да настане збунетост и одбивност кај кучето,
- Пред да преминете на употреба на електрошоковите пробајте да работите со звучни предупредувања и вибрации,
- Посматрајте ги реакциите на кучето за да сте сигурни дека тренингот не е преинтензивен,
- Проверете ги контактните површини на електродите со кожата за појава на црвенило и чешање,
- Доколку се појави црвенило и чешање прекинете ја употребата на приемникот се додека не се повлечат истите.

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Кучиња

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам