Logo

Audi A4 2006 2.0TDI 8V 6 brz Germanija

Број на оглас: 3308104 | Објавен на: 14.09.2019, 11:17
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Марка: Audi

Модел: A4

Година: 2005

Гориво: Дизел

Километри: 170000

Менувач: Рачен

Каросерија: Каравани

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 06.2019

Сила на моторот: 103 kw / 140 ks

Цена: 4.790 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Audi A4 2.0 TDI 8V 140 ks произведен 2005, прва регистрација 2006 год со поминати 176.ххх км увезен од Германија.

За возилото се платени сите давачки до регистрација,комплетно исправна без никакви вложувања во него.
Нема никакви оштетувања или знаци на употреба по каросерија, ентериер,мотор менувач и сл.

Многу економичен за возење и одржување,многу брз - - ПОЦИНКОВАНА ШАСИЈА , ОДЛИЧЕН МОТОР

Поседува богата опрема за оваа класа на автомобил :

- 2.0 ТДИ мотор со 8V - ОДЛИЧЕН
- мануелен менувач 6 брзини
- борд компјутер
- клима автоматска - климатроник
- темпомат
- греачи седишта
- Алумински бандаши фабрични
- халогенки во браник
- автоматско затемнување на внатрешен ретровизор
- трокрак волан
- деллива задна клупа
-кровни носачи
- 4х електрика на прозори

Еден сопственик , два клуча !!!
6 месеци гаранција !!!


075 472 419 Бранко
071 261 047 Костадин

  Скопје    Општина: Кисела Вода

Прати Е-Маил

  BRANKO

Потврден огласувач