Logo

Ford Mondeo 2.0 TDCI Titanium Facelift 2006

Број на оглас: 3312517 | Објавен на: 12.09.2019, 15:56
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Марка: Ford

Модел: Mondeo

Година: 2006

Гориво: Дизел

Километри: 250000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 11.2019

Сила на моторот: 96 kw / 131 ks

Цена: 3.800 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Ford Mondeo произведен 2006 година 2.0 TDCI 6 брзини менувач одличен мотор на ланче со 96kw поминати 252.000 км. Колата е донесена од Германија, купена е од Форд старо за ново има сервисна книшка и е регистрирана со зелен картон до 22.11.2019.
Titanium Full Опрема:
-Фабрички затемнети и атестирани сите прозори
-Сончев кров
-Темпомат
-Команди на волан
-Сензор на бришачи за дожд
-Сензор за рикверц
-Греачи на седишта
-Автоматска клима - Climatronic
-Лед светла под ретровизори
-ABS + ESP
-8x airbags
-Светла за Магла
-2 оригинални клучеви
-Сервисна книшка
-Електрика на Ретровизори
-Bluetooth - поврзување со мобилен
-Борд компјутер
-Автоматско подесување на седишта
-Еуро кука и друго
Колата е во одлична состојба, се работи и нема гребаници и скапано, сменето е моторното масло 5w-30w Форд Формула и филтрите. За повеќе информации на мобилен:
076 223 383 Kiko
076 223 383 Kiko
076 223 383 Kiko

  Велес    Општина: Велес

Прати Е-Маил

  Kristijan

Потврден огласувач