Logo

Ameicka Akita Америчка Акита

Број на оглас: 3315656 | Објавен на: 08.08.2019, 14:34
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 650 €

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Кучиња

Вид на оглас: Се продава


Продавам машко, првобирано куче од расата Америчка Акита родено на 25.07.2019год. Кучето ќе го добиете вакцинирано , прочистено, со ставен микрочип и со комплетна документација, педигре и пасош. Родителите на кучето кои може да ги видете на постер сликата се оценети на повеќе изложби со одлични оцени,а таткото е шампион на Македонија. ОВАА РАСА НА КУЧИЊА СЕ КАРАКТЕРИЗИРА СО ТОА ШТО Е МНОГУ ЧИСТА ОДЛИЧЕН НЕПОДМИТЛИВ ЧУВАР НА ВАШАТА КУЌА И ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО. ПРИМА МНОГУ ЛЕСНО СЕКАКВА ДРЕСУРА, САКА ДЕЦА ВООПШТО НЕ ЛАЕ НИТУ ПАК ЗАВИВА А Е БУДНА И ЧУВА ПРОСТОР 24/7. Јаде секаква храна не е воопшто пребирлива и затоа моментално е број еден во светот по своите карактеристики и убавина. Кучињата се црно-бели а дозволени се и други бои. Може да биде црна, кафена, бела, жолта, шарена со разни нианси. Сакаат подолги прошетки но се задоволува и со обична игра со сопственикот. Резервирајте навреме преубав примерок на Америчка Акита :)
телефон - 075 606 338 - Тони

 Крушево    Општина:Крушево

Прати Е-Маил

 Toni

Потврден огласувач