Logo

Куќа во Радишани 118м2

Број на оглас: 3342160 | Објавен на: 01.07.2020, 20:47
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 4

Квадратура: 118 m²

Број на спратови: 2 спрата

Греење: Друго

Дворна површина: 101 m²

Тип на домот: Дуплекс - Лепена куќа

Состојба: Реновирана

Опрема: Празен

Година на градба: 2001

Година на реновирање: 2016

Број на балкони: 1 Балкон

Број на бањи: 2

Подрум: Не

Број на паркинг/гаража: 1 Паркинг

Ориентација: Север

Адреса: Радишанска 120Б

Цена: 89.000 €

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Се продава комплетно реновирана куќа во Радишани на два ката, модерен проект план со внатрешни скали. ЧИСТ ИМОТЕН ЛИСТ !!!

Прв кат 60м2, со дневен престој, трпезарија, кујна, тоалет.

Втор кат 58м2, со три спални и бања.

Дворно место 101м2

Нова кујна, нови ПВЦ прозори, нова фасада, кровна изолација, нови собни врати, сопствено парно греење на систем со сонди за намалена потрошувачка на струја 40 %. Комплетно реновирана бања и тоалет.

🏡Куќата е на мирна локација.
⚠️ Слаби точки ⚠️:
❗1. Стрмната улица која е во план за реконструкција.
❗2. Дворното место (101м2) за уредување. Дворното место е распоредено пред, околу и одзади на куќата.

 Скопје    Општина:Бутел

Прати Е-Маил

 Darko

Потврден огласувач