Logo

VW Golf VI 1.4 TSI 122PS DSG

Број на оглас: 3343185 | Објавен на: 17.01.2020, 18:32
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Golf

Година: 2010

Гориво: Бензин

Километри: 130000

Менувач: Автоматски

Каросерија: Хеџбек

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 07.2020

Сила на моторот: 90 kw / 122 ks

Цена: 8.500 €
Цената е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Купена нова во МК, во перфектна состојба, сервисирана во овластен сервис на VW со комплетна сервисна историја внесена во сервисна книшка. Регистрирана цела година до Јули 2020 год. со зелен картон. Направен комплетен редовен сервис, променето масло и сите филтри.

Од опрема:
ABS
Airbags
ESP (ASR)
Xenon фарови со прскалки
Светла за магла
Автоматски DSG менувач со 7 брзини
17" алу. бандажи 225/45 R17
Панорамски (шибер) кров
Задни LED светла
Radio / CD со екран на допир и команди на волан
Греачи на седишта
Затемнети стакла
Серво управувач
Волан и менувач обложени во кожа
Борд компјутер
Електрични Прозори напред и позади
Климатроник ДВОЗОНСКИ
Централна Брава со далечинско
Металик црна боја итн.

 Скопје    Општина:Скопје Центар

Прати Е-Маил

 Robert

Потврден огласувач