Logo

Kompleks PETROL COMPANY Hotel & Restoran

Број на оглас: 3354298 | Објавен на: 27.08.2019, 12:04
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Цена: По Договор

Категорија: Недвижности / Останато

Вид на оглас: Се продава


Петрол Компани Дооел
ул. Студена Вода бб
Автопат Скопје-Тетово

• ЛАМЕЛА А - Ресторант со 3 сали, Tераса

- Кафе пицерија за 40 особи
- За ручавање за 85 особи
- За семинари , прослави - за 150 особи
- Тераса со фонтана - капацитет 200 особи
- Кујна повеќе од 80 м2 - со посебен влез и работи по Хасап систем
- Голем шанк

Мотел со капацитет:
15 соби - Реновирани , категоризација 3*

• ЛАМЕЛА Б

- Салон за мебел - 1050м2
- Продавница за ситен Ресторантски инвентар и инвентар за Домаќинство - 210м2
- Магацински простор 1950 м2
- Земјиште во сопственост околу 10.000 м2
- Паркинг посебен предна страна капацитет 45 возила
- Паркинг за автобуси, камиони задна страна, севкупен паркинг на возила најмалку 200 возила.Локација - Автопат Скопје -Тетово, до центар на Тетово 4 км.

- Влез излез од двете страни на Автопатот. (Подвожњак во дворот на комплексот)НАПОМЕНА - Во комплексот работи Бензиска Станица во сопственост на Макпетрол А.Д Скопје.

Рок на прибирање понуди до 01.10.2019 година.

Сите дополнителни информации можете да ги добиете во самиот комплекс.


Лицa за контакт:

Владимир Тодоровски
071/251-406

Војче Ѓорѓевски
070/230-358

e-mail: petrolcompany@petrolcompany.com.mk
web: www.petrolcompany.com.mk

-----------------------------------------------

  Тетово    Општина: Тетово

Прати Е-Маил

  Петрол Компани

Потврден огласувач