Logo

FORD KA 1.3TDCI Full Oprema -2009G. °Mozna Zamena°

Број на оглас: 3365661 | Објавен на: 14.09.2019, 16:53
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Марка: Ford

Модел: Ka

Година: 2009

Гориво: Дизел

Километри: 130000

Менувач: Рачен

Каросерија: Купеа

Боја: Сина

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 02.2020

Сила на моторот: 55 kw / 75 ks

Цена: По Договор

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Продавам Форд Ка , 1.3 дизел (TDCI) , произведено 2009 година , и поседува комплетна опрема:
Клима уред , Борд Компјутер , Греачи во Седишта , Команди на Волан , Електрика на Прозори , Серво Волан , 4 Воздушни Перничиња , ABS кочници , Халогенки , Фабрички Цд Плеер со УСБ , Електрика на Ретровизори , и др..
Колата е максимално сочувана , регистрирана е до Февруари / 2020год.. , има мала потрошувачка , и е во беспрекорна состојба.
Направен е голем сервис ( Сет замаец , потисна плоча , ламела , уље , филтри , и др..).
Можна замена за поголема кола , со моја или ваша доплата.

  Скопје    Општина: Бутел

Прати Е-Маил

  ...

Потврден огласувач