Logo

STAN VO GRADBA 101m2 VO AERODROM 3-kat KAJ MAJCIN DOM

Број на оглас: 3386046 | Објавен на: 10.10.2019, 14:50
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Број на соби: 4

Квадратура: 101 m²

Греење: Централно

Спрат: 3 кат

Тип на станот: Во Зграда

Состојба: Нов

Опрема: Празен

Лифт: Да

Година на градба: 2020

Број на балкони: Тераса + 1 Балкон

Број на бањи: 2

Подрум: Не

Број на паркинг/гаража: 1 Паркинг

Ориентација: Југоисток

Адреса: Bul. Jane Sandanski

Цена: 1.050 €

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се продава


- СТАНОТ ИМА ОДЛИЧЕН РАСПОРЕД, РАСПОЛАГА СО ТРИ СПАЛНИ СОБИ, КУПАТИЛО, ТОАЛЕТ, ОСТАВА, ГАРДЕРОБЕР ДНЕВНА СО ТРПЕЗАРИЈА, КУЈНА И ТЕРАСА ОД ДНЕВНА И ТЕРАСА ОД СПАЛНА.
-Станбената зграда се наоѓа на Бул.Јане Сандански, бб, Општина Аеродром. Влезовите во станбената зграда се ориентирани на северо-источна страна, кои се пристапни од сервисна улица. Од јужна страна на самиот објект се наоѓа Бул.Јане Сандански, додека од источна страна се наоѓа бул. АСНОМ.
-Фасадните ѕидови се предвидени да бидат од керамички блокови со дебелина од 20 см и соодветна термоизолација од 10 см, со што се запазува високо ниво на енергетска ефикасност на објектот.
******* КОНТАКТ 075 923 242
-Ѕидовите меѓу станбените единици и станбените единици и ходниците ќе бидат сендвич ѕидови со пожарна отпорност од 2 часа и вкупна д=26см.

-Внатрешните преградни ѕидови треба да бидат изработени од керамички блокови со вкупна д=10 см, со соодветна звучна и топлинска изолација
Самата местоположба на зградава ви дава директна поврзаност со следниве објекти: болница Мајчин Дом, трговски центри: 3 Бисери и Капитол Мол, образовни институции, градинка, основно училиште, спортски центар Јане Сандански итн.
Висината на објектот е П+8+Пк и две подрумски нивоа во кои е решено паркирањето. Влезовите во станбениот дел се од сервисната улица, односно од северо-источна страна. Во секој од влезовите се сместени по два лифтови и скалишно јадро. Објектот располага со 4 влеза.

******* КОНТАКТ 075 923 242

  Скопје    Општина: Аеродром

Прати Е-Маил

  GLOBAL PROPERTY

Потврден огласувач