Logo

Jabolkov ocet Resen

Број на оглас: 3407373 | Објавен на: 14.12.2019, 11:37
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 140 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Храна и готвење / Здрава храна - Мед

Вид на оглас: Се продава


Najkvalitetniot priroden jabolkov ocet od domashni prespanski jabolka so najkvalitetna ambalaza od 0.5, 1 i 5 litri.
Proveren kvalitet, mozat da go konzumiraat i mali deca.
Јаболковиот оцет често се користи во исхраната, но тој има голема улога и во намалување на тегобите на некои болести и нивното спречување. Неретко, тоа се нарекува лек за сите болести.Освен тоа, јаболковиот оцет се препорачува и за следните намени:
-За блескава кожа и против чешање на кожата
-За проширени вени,ревматски заболувања и чувство на постојан замор
-при првите знаци на настинка
-поспаност, постојан замор, грчење и болки во мускулите
-За намалување на крвниот притисок
-За испирање на грлото
-Против болки во синусите
-За ревматски заболувања и болки во зглобовите
-За слабеење
За нарачки над 5 литри, бесплатна достава до дома низ цела Македонија

 Dimitar

Потврден огласувач