1 / 3
Куќа со дуќан и двор во строг центар
110.000 €
Цената не е фиксна
19.05.2023 07:22

Прилеп / Прилеп

Број на соби:

5

Квадратура:

100 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

100 m²

Тип на домот:

Двo-семејна куќа

Состојба:

Стара

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

1975

Година на реновирање:

1990

Број на балкони:

Тераса + 1 Балкон

Број на бањи:

2

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југ

Адреса:

Кузман Јосифовски бр. 54

Куќа на приземје и спрат плус подрум и помошни простории и дуќан во строгиот центар на Прилеп на улицата од марко цепенов до основното училиште климент охридски (кузман јосифовски). Куќата има 2 соби кујна, ВЦ и ходник на приземјето. На спратот има 1 голема соба со кујна и тарараса и 2 други соби со ходник.
двата спрата се со посебен влез за 2 фамилии. Ќуќата деловниот простор и помошните простории со дворна површина вкупно 170метри квадратни. МОЖИ ЗАМЕНА ЗА СТАН И ВАША ДОПЛАТА за подетални информации јаветесе 072314672 072314672 072314672
МОЖИ И ЗАМЕНА ЗА СТАН ИЛИ ПОЕВТИНА КУЌА СО ВАША ДОПЛАТА....

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава / Можна е замена од:

Oglas citaj
Потврден огласувач
072314672
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам