Logo

Tiguan 1.4 TSI 160 KS 2012 god FULL oprema

Број на оглас: 3510335 | Објавен на: 02.04.2020, 10:44
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Tiguan

Година: 2012

Гориво: Бензин

Километри: 190000

Менувач: Рачен

Каросерија: Теренци - SUV

Боја: Бела

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 02.2021

Сила на моторот: 118 kw / 160 ks

Kласа на емисија: Еуро 6

Цена: 12.800 €
Цената не е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Продавам прекрасен Tiguan 1.4 TSI 160 KS 2012 god FULL опрема.Возилото е во беспрекорна состојба , сервисирано на 22-01-2020 год апсолутно бес никакви вложувања на возилото. Регистриран до 06-02-2021 год.
Од опрема поседува.
Алуминиумски бандаши
Кровни шини
Систем за чистење на фарови
Централно заклучување
Греење на седишта
Елек. на сите стакла
Елек. на ретревизори
Двозонска клима
Паркинг сензори
Навигациски систем мапа 2019
Мултифункционален волан
Мултимедиа 9 инч. Android 9.1 и уште многу функции .
Многу економично возило , максимално сочувано како од надвор така и ентериерот.

 Скопје    Општина:Скопје Центар

Прати Е-Маил

 velo

Потврден огласувач