1 / 8
Impulsen zapecatuvac na plasticni kesi
1.799 МКД
05.09.2022 11:57

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Импулсен запечатувач на топлина за пластични кеси. Импулсно запечатување за заштеда на електрична енергија. Прилагодливиот дизајн со 8 степени создава совршени пломби за различна дебелина на кесите.

⤵️ Карактеристики:

☑️ Запечатува сите видови на пластични кеси за храна и не-храна.
☑️ Прилагодливи контроли на топлина / Не е потребно време за загревање.
☑️ Прецизно електронско контролно коло / Ниска потрошувачка и заштеда на енергија.
☑️ Должина и ширина на запечатување: 300мм.
☑️ Димензии на производот: 40 x 8 cm.

⚠️ Како да се користи?
▶️ Само поврзете го кабелот за напојување со штекерот, прилагодете го времето на греење според Заптивната дебелина на материјалот.
▶️ Ставете ја пластичната кеса на неа, а потоа притиснете ја рачката, предводено светло за индикаторот ќе биде вклучено, машината ќе го контролира самото време на греење.
▶️ Кога LED-сијаличката е исклучена, напојувањето автоматски се исклучува.
▶️ Ослободете ја рачката по 1-2 секунди, а потоа е завршено запечатувањето.

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Пластика индустрија

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Mini Retrovizor 360 °

399 МКД

Magneten stegac za nos protiv rcenje - grcenje

299 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам