1 / 10
Тајфун на дизел 30.0kW, CIMEX D30
11.030 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 09:16

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Тајфун на дизел Cimex D30 30 kW - високо ефикасна дизел греалка со директено горење е погоднa за загревање и одржување на температурата во големи отворени и затворени простории со добра вентилација, каде што се изведуваат градежни работи, работилници, производствени сали. Во градежништвото, Cимекс D30 тајфунот на дизел наоѓа примена за сушење на шпакловани ѕидови, бои, одржување на температурата при поставување на подови итн.Компактните димензии и малата тежина во комбинација со тркалата на шасијата овозможуваат извонредна мобилност и лесен транспорт.

Благодарение на целосното горење во процесот на греење, нивото на издувните гасови се намалува до многу ниски вредности.

Вградениот термостат за собна температура овозможува на машината да ја одржува претходно зададената температура и автоматски да се исклучи кога ќе се достигне зададената температура, што доведува до економичност на горивото.Ложиштето за согорување е изработено од нерѓосувачки челик и има куќиште што го задржува надворешното обложување ладно, дури и при продолжено работење со максимална моќност. Подавањето на горивото се извршува од ламелна пумпа за гориво со регулатор на притисок управувано од компактен и тивок електричен мотор.

Воздушниот филтер што е монтиран на пумпата кој што може да се пере, овозможува користење во средини со висока прашливост и ги штити компонентите на пумпата од абење.Карактеристики:

Стандардна опрема:

Голема топлинска моќ - генерира огромна количина на топлина веднаш
Голем проток на воздух
Погоден за надворешни и затворени простории
Мулти-гориво - дизел / биодизел / керозин
Ложиште од нерѓосувачки челик
Електронски систем за контрола на пламенот со фотоклетка
Автоматско исклучување во отсуство на гориво
Резервоар со индикатор за нивото на горивото
Термостат против прегревање
Вграден термостат за собна температура
Контролер на температура
Два филтри за гориво - во резервоарот и пред дузата
Пумпа за гориво-ламелна со воздушен филтер што се пере
Мотор со топлинска заштита
IPX4 класа на безбедност
Количка со тркала за лесен транспорт
Компактна големина
Мала тежина
Технички карактеристики:

Капацитет (kW) 30
Напон (V/Hz) 220-240/50
Номинална струја (A) 1.0
Волумен на греење / 30ºC / (m3) 720
Потрошувачка (kg/h) 2.5
Водоотпорна класа IPX4,
Мотор:

Гориво Дизел
Обем на резервоарот за гориво (l) 38.0

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам