1 / 4
Инфрачервен дизелов отоплител 20 kW CIMEX D20Ir
42.200 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 09:15

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

20 kW инфрацрвен дизел грејач дизајниран за ефикасно насочување на греење во производните области, магацини, сушење на облоги и бои, одржување на температурата. Инфрацрвени дизел грејачи се карактеризираат со висок правец на греење. Тие се користат во различни области на градежништво, индустрија, земјоделство, сточарство. За разлика од дизел грејачите со директно согорување, инфрацрвените грејачи немаат проток на воздух и нивото на бучава е значително пониско.
ПРЕДМЕТИ:

• Висока моќност - 20 kW / 77,000 BTU
• греење без мирис
• Нема проток на воздух
• пумпа за гориво Данфос (Данска)
• Млазница за гориво Данфос (Данска)
• Вграден внатрешен термостат
• Електронски контролер на температура
• Приказ за поставена и реална температура
• Повеќестепен систем на филтрирање на гориво
• Можност за надворешна употреба
• Разновидност на апликацијата
• Електронска контрола на пламенот
• Термичка заштита
• Комора за согорување од не'рѓосувачки челик
• мала тежина
• Компактна големина

Технички спецификации:
Капацитет на греење: 20 kW
Волумен на греење: 350 m3
Областа за греење: до 140 м2
Гориво: Дизел / био дизел / керозин
Пумпа за гориво: Данфос (Данска)
Согорување: директно согорување
Потрошувачка на гориво: 1,6 кг / ч
Капацитет на резервоарот: 10,5 л.
Напон на напојување: 230V / 50 Hz
Е-пошта моќност: 500 W
Термостат: Да - интегриран
Димензии (L / W / H): 575/340 / 635mm.
Тежина: 18,3 кг.

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам