1 / 4
Плински калорифер 15.0kW, CIMEX LPG15
7.384 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 09:16

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Плински калорифер Cimex LPG15 е професионален мобилен плински калорифер наменет за греење на просториите со добра вентилација во фабрики, работилници, магацини, градилишта. Тој е идеален кога е неопходно брзо и ефикасно да се загреат простории со голем волумен или да се задржи температурата во нив. Има широка примена за греење на оранжериите, простории за одгледување добиток, магацини за земјоделска продукција.. Стандардниот калорифер на плин е опремен со мотор со топлинска заштита, термостат за заштита од прегревање, регулатор за моќност. Малата тежина од само 5 килограми и компактната големина го олеснуваат транспортот. Посебниот профил на комората за согорување го заштитува куќиштето од затоплување, така што останува студена дури и за време на долги периоди на работа. За зголемување на нивото на безбедност, плинскиот калорифер има вграден безбедносен вентил за регулирање на притисокот.
Спецификација:

Плинскиот калорифер Cimex LPG15 е опремен со :
• Заштита од прегревање
• Рачно пиезокристално палење
• Безбедносен вентил за контрола на притисокот
• Црево за плин со вентил и регулатор
• Регулатор на моќност
• Комора за согорување со структура која ја зачувува надворешната страна на куќиштето ладна
• Мала тежина
• Компактна големина
• Ниска потрошувачка на плин- 1,10 kg / час
• Ниска потрошувачка на енергија - само 53 W!
• Класа на заштита: IPX4
• Висока ефикасност
• Минимално одржување
• Здрава и издржлива конструкција
• Голем проток на воздух
Технички карактеристики:

Капацитет (kW) 15
Капацитет (Btu/h) 51 180
Напон (V/Hz) 220-240/50
Номинална струја (A) 0.19
Волумен на греење / 30ºC / (m3) 320
Притисок (bar) 0.7
Палење пиезо механички
Потрошувачка (kg/h) 1.09

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам