1 / 6
Пумпа за отпадна вода бензинска (траш пумпа) Cimex TWP75
18.745 МКД
Цената е фиксна
02.03.2020 12:51

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Пумпа за отпадна вода бензинска Cimex TWP75 (пумпа за отпадни води) е наменета за нечистотија со поголеми честички. Cimex TWP75 се користи за пумпање вода со содржина на кал, песок, тиња и камења до 28 мм. Широко се користи во градежништвото за изпумпување на вода од ископи за темели, канали и други. Со проток на вода од 55 кубни метри / час и длабочина на вшмукување од 6 метри, пумпата за отпадни води на Cimex TWP75 е непроценлив помошник за одводнување по природни непогоди, несреќи и поплави.

Пумпиниот дел е стандардтно опремен со винотви со држачи за лесно расклопување, што го прави исклучително лесен за чистење и одржување. Способноста за брзо чистење и лесно одржување обезбедува долг работен век и ги намалува трошоците за одржување. Сите елементи на пумпниот дел на бензинската траш пумпа Cimex TWP75 имаат висока отпорност на абење. Погонот на пумпата се врши од сигурен и економичен четиритактен бензински мотор Cimex G210 со моќност од 7,0 КС, што овозможува користење на пумпата во теренски услови без потреба од електична енергија.

Спецификација:

Тело внатрешно и надворешно изработено од гус
Имепелер изработена од леано железо отпорна на механички удари
Брз отвор за проветрување
Фибер со керамичен ракав
Тампони од каучук за намалување на вибрациите
Сигурен и економичен бензински мотор
Исклучително лесно да се чисти
Самосмукална центрифугална пумпа
Заштитна рамка за целата пумпа
Опрема:

Всисен филтер - 1 пребројување
Стеги за прицврстување на цревата на двата штуцери и сито - 3 парчиња
Прстени со штуцери за поврзување на цревата на влезот и излезот на пумпата - 2 парчиња

Технички карактеристики:

Максимален излезен проток 1100 л./мин. (66 метри кубни/ч.)
Дијаметар на присоединување 3цола
Вкупен притисок 26м.
Длабочина на вшмукување 7 м.
Големина на честички 15 мм.
Мотор:

Мотор Бензин
Модел Cimex G210
Моќ (hp) 7.0 к.с
Број на цилиндри 1
Ладење Принуден воздух
Волумен на резервоарот (l) 5,3
Димензии:

Д/Ш/В (mm) 500/430/450
Тежина (kg) 35

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам