1 / 1
Дренажна пумпа за вода с пловак и роторна турбина CIMEX SSP2
12.300 МКД
Цената не е фиксна
02.03.2020 12:59

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Дренажна пумпа за вода сo пловак CIMEX SSP2-10.18 за одводнување и одржување на нивото на водата во ровови, шахти, ровови, автоматско испуштање на вода од дренажни шахти. Направена целосно од гус и не'рѓосувачки челик, оваа пумпа за дренажа е одлично решение за изпумпување на нечисти води.Дренажна пумпа за вода сo пловак е опремена со роторна турбина (Vortex Impeller), која главно се користи за заштита на пумпата од затнувањето со влакна или груби честички.Роторната турбина ја завртува водата така што и дава голема брзина, и оваа брзина го олеснува непреченото поминување на целата вода со нечистотии. Освен во градежништвото, CIMEX SSP2-10.18 мултифункционалната пумпа со роторна турбина е идеална вода за отпадна вода и автоматски системи за инсталации во згради.Технички карактеристики:

Напојување: 220 V / 50 Hz
Моќност: 450 W
Излез: 2 цола
Номинален проток: 10 м3/час
Номинална висина на издигане на течноста: 6 м
Максимален проток: 18 м3/час
Максимална висина на издигане на течноста: 10 м.

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам