1 / 5
Градежна дренажна пумпа за вода CIMEX D3-29.55
60.400 МКД
Цената е фиксна
02.03.2020 13:14

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Дизајнирани и наменети за исклучително тешки услови за работа, каде пумпањето со конвенционални средства е невозможно. Тие главно се користат во градежништвото и рударската индустрија. Во рударската индустрија пумпата се користи за јаловина, бентонит, тиња, кал (јаловини пумпи).
Пумпите во оваа серија се направени од исклучително отпорни на механичко и абразивно абење , гус . Ел. моторот е принудно ладење со вода за - водата вовлечена со пумпање, минува помеѓу надворешното куќиште и куќиштето на моторот.Турбината од отворен тип е направена од механички отпорен материјал, бидејќи пумпата може да се работи со течности со различна хомогеност - јаловина, бентонит, кал, песок.
Спецификација:

• Куќиште од масивен гус
• Водено ладење на електричниот мотор
• Вградена максимална струјна и термичка заштита на моторот
• Четириполен електромотор
• Турбина од отворен тип со голема издржливост на абење
• Двојна механичка гума на вратилото
• Капсулирани топчести лежишта
• Макс. длабочина на потопување во сладка вода 25 метри

Технички карактеристики:

Фреквенција (Hz) 50
Параметри на пумпата:
Дијаметар (мм) 80
Цолови 3 "
Висина на притисокот (м) 29
Проток (m3 / min) 0.92
Број на фази 3
Моќност (kW) 3.7
Напон (V) 380
Класа на заштита IP68
Класа на изолација F
Температура на водата (° C) до 40 ° C

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам