1 / 5
Бензински сврдел за земја - 1,3 kW
26.320 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 08:16

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Бензискиот сврдел CIMEX наменет за пробивање на отвори (дупки) во земја со дијаметар од 100 или 150 mm. Погоден е за садење дрвја, растенија и грмушки, како и правење дупки за колчина на огради. Широко се користи во хортикултурата,градинарството и ги заменува сите рачни алатки, ослободувајќи од тешка физичка работа.Моторот на сврдлото за правење на дупки во земја на CIMEX е компактен двотактен бензински мотор со моќност од 1,3 kW. Машината може да се користи само од еден оператор. Рачката е гумена за подобро зафат. Може да се користи со сврдла со дијаметар ф100 или ф150, во зависност од потребите на корисникот. Нивото на вибрации е минимизирано за поголема удобност на операторот при работа од подолг педриод .

Моторниот единечен сврдел CIMEX е совршено балансиран и високопродуктивен. Изработен е од солиден материјал отпорен на абење кој во голема мера ги штити од удари или истекување и обезбедува подолг век на траење на машината.
Технички податоци:
• Мотор: Двутактен, бензинзиски
• Моќност: 1,3 kW
• Брзини на дупчење: 7000 rpm
• Тежина: 10.5 кг
• Дијаметар на сврдлото: 100/150 мм

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам