1 / 8
Електрична жирафа за брусење на ѕидови и тавани CIMEX DWS220
11.171 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 08:21

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Електрична жирафа за брусење на ѕидови и тавани CIMEX DWS220 e наменета за секојдневна професионална употреба.
Машините за брусење на ѕидови и тавани тип "жирафа" се незаменлив помошник во завршувањето активности за финално брусење на малтери. Важно правило при работата со машина за брусење на ѕидови е малтерисаната површина да биде сува, за да не се запучшува брусилицата.
При вклучување на жирафа за брусење кон правосмукалка, одземениот материјал се измукува од неа и се собира во садот. На овој начин загадувањето со прав при брусење на ѕидовите се сведува на минимум вредности, а благодарение на создадениот вакуум, главата што брусење се лепи за површината, намалувајќи заморот при работа.
Конструкција и начин на работа на жирафата за брусење принцип на жирафа за брусење на ѕидови и тавани CIMEX: Уредот се напојува со електромотор
с моќност 710 W, кој преку менувач пренесува движење низ флексибилно вратило до закачената глава за брусење. За да се постигне максимална контрола и ефикасност на брусење, моторот е опремен со постојана електроника и регулатор
оборотите во опсег од 1000-2200 вртежи во минута.
Долната рачка на моторот има неколку клучни предности - подобра рамнотежа на машината и
намалување на силата по време на брусење на тавани. За разлика од жирафите за брусење, каде што моторот се наоѓа директно над
плочата, кај машините за брусење на ѕидови и тавани моторот е монтиран долу, вакуум адхезија на правосмукалката
е значително подобрена поради помалата тежина на главата за брусење. Ова резултира со значително намалување на замор при долготрајна работа.

Конструкција и начин на работа на жирафата за брусење принцип на жирафа за брусење на ѕидови и тавани CIMEX: Уредот се напојува со електромотор
с моќност 710 W, кој преку менувач пренесува движење низ флексибилно вратило до закачената глава за брусење. За да се постигне максимална контрола и ефикасност на брусење, моторот е опремен со постојана електроника и регулатор
оборотите во опсег од 1000-2200 вртежи во минута.
Долната рачка на моторот има неколку клучни предности - подобра рамнотежа на машината и
намалување на силата по време на брусење на тавани. За разлика од жирафите за брусење, каде што моторот се наоѓа директно над
плочата, кај машините за брусење на ѕидови и тавани моторот е монтиран долу, вакуум адхезија на правосмукалката
е значително подобрена поради помалата тежина на главата за брусење. Ова резултира со значително намалување на замор при долготрајна работа.

Технички податоци:

Напојување: 230 V / 50 Hz
Моќност: 710 W
Контролер на брзина: ДА
Опсег на контрола на брзината: 1000 – 2200 об./мин.
Дијаметар на работната површина: 225 мм.
LED осветлување: ДА
Тежина: 4.1 кг.

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам