1 / 4
Повдигач / подемник за монтаж на гипсокартон
10.540 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 08:25

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

CIMEX P335 гипс картон лифт е професионална машина за монтирање на табли. Лифтот е одличен помошник за хоризонтална инсталација на суспендирани тавани на големи гипсени плочи. Машината за монтирање на гипс картон е од исклучително силна и стабилна конструкција - системот има носивост до 68 кг. и прилагодлива висина до 335 см. Ова обезбедува брзо темпо и сигурност за време на инсталационите работи. На лифтот има тркала и систем за заклучување, што дополнително обезбедува удобност и безбедност - за време на транспортот и работењето. Тркалото се навалува странично на 65 степени, што овозможува лесна и брза инсталација на wallsидови и тавани под агол.

Лифтот е дизајниран да му овозможи на целиот систем да помине дури и низ најтесните врати. Машината се склопува и демонтира за помалку од една минута, без потреба од алатки. Расклопуван - неговиот волумен е толку компактен што силно се вклопува во багажникот на автомобил.



Технички параметри:

Опсег на кревање 122-335 см
Максимална големина на панелот: 488 x 122 см
Лесна инсталација и расклопување
Макс. капацитет на оптоварување: 68 кг
Тркала 3x5 "
Гумени плочи со висок квалитет за безбеден зафат на плочите
Тежина: 34 кг

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам