1 / 3
Машина за малтерисување и сликарство во воздухот Cimex X690
189.160 МКД
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

05.03.2020 08:30

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Материјал за малтерисување и малтерисување за безжична употреба за секојдневна професионална употреба. Дизајнирана специјално за потребите на градењето, оваа машина ги исполнува сите индустриски барања за перформанси и широк спектар на апликации. Со машината можете да нанесете готови облоги, длабоки буквар, дисперзивни бои, лакови, силикатни бои, латекс, фасаген, смирувачки бои, вар базирани бои, подни облоги и многу повеќе.
Cimex X690LP значително ја зголемува стапката на примена на готови облоги за паста (SHEETROCK, KNAUF, CERESIT) во текот на традиционалните методи на примена на кит, постигнувајќи брза и рамномерна апликација на кит. За разлика од другите типови машини за кит, оваа машина за кит доаѓа стандард со долг клип (LP = Long Piston), кој обезбедува дополнителна моќност за вшмукување и вбризгување на кит. Во завршувањето и поправката на работа, овој модел главно се користи како гипс картон машина за кит и последователно сликарство во воздухот.

Стандардна опрема:
Машина за малтерисување и сликарство CIMEX X690LP - 1 ЕЕЗ.
Пиштол за боја и малтер - 1 пар.
Монтажа за сликање - 517 - 1 ЕЕЗ.
Млазница за кит - 631 - 1 ЕЕЗ.
Црево со висок притисок од 20 m - 1 ЕЕЗ.
Продолжувач за пиштол 40 см - 1 ЕЕЗ.
Количка за транспорт со тркала - 1 ЕЕЗ.
Секторски клуч - 1 ЕЕЗ.
Масло за подмачкување и одржување - 1 ЕЕЗ

Технички спецификации:
Напон на напојување: 230V / 50 Hz
Моќност: 3000 W
Мотор: DC без четкичка (BLDC)
Пумпа: Долги клипни клипови (ЛП)
Максимален притисок: 3300 psi (228 бари.)
Максимална големина на млазницата: 635
Должина на цревото: 20 метри
Тежина: 55 кг.

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам