1 / 11
Мобилен одвлажнувач / апсорбатор на влага CIMEX DH50
26.376 МКД
Цената не е фиксна
05.03.2020 08:37

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Одвлажнувач - професионален, одвлажнување, наменет за секојдневна употреба, специјално дизајниран за потребите на изградбата и завршните дејности. Со капацитет од 50 л./ден мобилниот одвлажнувач е идеален за сушење на простории по нанесување на кит, нанесување на гипс и боење и други материјали, нанесени преку влажни процеси. Контрола на влажност е од суштинско значење за поставување на паркет! Со помош на моќниот мобилниот одвлажнувач CIMEX DH50 можете да ги постигнете во контролирана атмосфера, потребните за вас идеални услови. Наменет за секојдневна употреба и опремен со вграден хигростат, одвлажнувач одлично се справува со апсорбирањето на влагата од складишта, архиви, фитнес сали.Принципот на работа на одвлажнувачот (исто така наречен изсушувач, апсорбатор на влага) се изразува во вишокот на влага со кондензација и внатре во машината со помош на елементи за ладење. Контактот со воздухот со елементите за ладење доведува до кондензација на влагата. Кондензатот собран во процесот се собира во вградениот резервоар, а исушениот воздух поминува низ кондензаторот и се загрева до температура малку повисока од онаа на амбиентот (внатрешен воздух).
Предности:

Регулатор на влажноста преку 5% от 20% до 90%
Вградена автоматски „Defrost” систем
Висок дебит 450 м3/ч
Висока продуктивност 50 л/ден
Ниско ниво на бучава – <60 dB
Лесно чистење
Голем резервоар за вода со автоматско исклучување при полнење
Воздушен филтер


Намена:

Сушење на простории во градежни активности
Сушење на простории по поплави и несреќи
Магацини
Архива
Спортски сали
Фитнес сали
SPA центри
Барови
Канцеларии


Технички податоци:

Капацитет (30oC/80% RH) : 50 l
Проток на обработениот воздух: 450 m3
Работен опсег - влажност: 20-90 Rh
Работен опсег -температура: 5-35
Фреон: R 410 A
Напојување: 220-240/ 50
Ниво на бучава: <60 dB
Компресор: ротационен
Волумен на резервоарот: 5,5 l
Потрошувачка на енергија: 710 W
Димензии на пакувањето (д x ш x в): 430 x 515 x 825 mm
Тежина нето: 36 kg

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам