1 / 9
Машина за сечење на цигли CIMEX MS350
64.189 МКД
Цената не е фиксна
05.03.2020 08:42

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Машина за сечење на цигли Cimex MS350 е погодна за сечење плочки, мермер, гранит, тули и градежни материјали. Машината е стандардна опремена со пумпа за вода и е наменета за употреба со дискови за сечење со вода. Масата за сечење Cimex има долга и широка пплот, изработена од висококвалитетен челик. Аголот на сечење може да се прилагоди од 90 до 45 степени. Машината за сечење е стандарно опремена со ногарки кои се одвојуваат, од кои две од нив тркала за полесно движење.Спецификација:

• Монофазен електричен мотор воздушно ладење - овозможува употреба без потреба од трифазна струја. Во отсуство на напојување, машината може да се напојува со генератор.
• Пумпа за вода за ладење на дискот при сечење со систем за рециклирање вода изработен од материјал отпорен на абење
• Сечење без прашина
• Копче за сопирање во итни случаи
• Заштита од преоптоварување
• Стабилизатори за прецизно сечење
• Отстранливи ногарки за полесен транспорт и складирање
• Удобна дршка за здрав зафати и попрецизно сечење на материјалот
• Машина тип санка, со тркала за попрецизно подавање на материјалот
• Лесно расклопување за брзо и лесно чистење
• Вградена област за седиментација за заштита на пумпата за вода
• Протектор од гума за заштита од прскање

Технички карактеристики:

Диск:

Големина на дискот, max (mm) 650

Параметри на пумпата:

Моќност (kW) 2,2

Сечење:

Должина на сечење, max (mm) 600
Длабочина на сечење max (mm) 95
Димензии:

Тежина (kg) 65

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам