1 / 3
Пила / ланец за дрво
12.686 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 08:57

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Професионална моторна пила за секојдневна употреба. Совршено избалансиран, идеален за луѓе кои бараат комбинација на лесен за почеток, голема моќност, голема работна кола. Секачот на бензинот CIMEX MS350-16 тежи само 4,3 кг. што во голема мерка го олеснува работењето со една рака при градинарски активности и активности за сечење на висина.

Како и кај сите моторна пила CIMEX, сечилото пила MS350-16 е опремено со една од најдобрите OREGON гуми и ланци и автоматски систем за подмачкување на ланецот. Во специфичниот случај на моторната пила CIMEX MS350-16, должината на шипката е 40 см, што овозможува пиланиот ланец да се користи за сечење гранки, огревно дрво, сеча на дрвја.

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам