1 / 9
Електропневматски чекан со брзо сменување на футер CIMEX HB3
6.400 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 09:04

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Електропневматски чекан со брзо сменување на футер CIMEX HB3, SDS+ – вашиот универзален електропневматски чекан за дупчење во бетон, ѕидарски, дрво, метал и многу повеќе. Опремен со два футери за брзо менување, овој лесен и сигурен електропневматски чекан ви дава исклучителна флексибилност во намената. Со монтирање на SDS Plus футерот, можете да го користите електропневматскиот чекан за удаарно дупчење на дупки во ѕидарија, бетон, работа со круни за бетон, длето и битови во режим на кршење.Вториот брзо прицврстувачки футер лесно може да се претвори овој практичен електропневматски чекан во бормашина за работи со обични, цилиндрични и шестстрани бургии. Па можете да го користите електропневматскиот чекан без удар во дрво, керамика, метал и многу други

Ако ви треба да навиете / одвртите завртка, благодарение на бесконечниот регулатор на брзината и ревесот, можете да ја претворите машината во моќена штрафилица.

Реалистичен за употреба во домот и на градилиштето, ова е универзална машина која комбинира сè што е потребно за изведување на бројни активности за монтажни дејности - пневматски чекан (дупчење со удар)- лесен чекан -бормашина- штрафилица.
Предности:

Футер кој брзо се заменува и е без клуч
Брзо сменувачки SDS + футер
непречено регулуране на брзината
Реверс (лево и десно вртење)
Длабочински огранувач
Заштита на кабелот од превиткување
Прилагодување на позициите при работа со длето
Кумплунг за заштита на операторот
Голем дијаметар на дупчење во бетон
Универзална намена


Опрема:

Електриченпневматски ударен чекан CIMEX HB3 – 1 бр.
Странична држка – 1 бр.
Длабочински огранувач – 1 бр.
Бит SDS + - 1 бр.
Бит за сврдла со цилиндрична опашка – 1 бр.
Чекан SDS+ - 1 бр.
Шило SDS+ - 1 бр.
Сврдло за бетон Ф12 SDS+ - 1 бр.
Куфер – 1 бр.
Технички податоци:

Номинална потрошувачка на енергија: 900 W
Моќ на ударот 3.2 J
Фрекфенција на удар при номинални вртежи 0 - 5500 1/min
Номинални вртежи 0 – 1000 min-1
Тежина 3.2 kg
Држач за алат: SDS-plus ,бит за цилиндрични сврдла
Дијапазон на дупчење

Ø на отворот во бетон, пневматски чекан сврдла 4 - 30 mm
Оптимална област на примена во бетон, пневматски чекан сврдла 8 - 18 mm
Макс. Ø на отворт, ѕидарија, круни за јадкасто пробиване 68 mm
Макс. Ø на дупчење во метал 13 mm
Макс. Ø на отворот во дрво 30 mm

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам