1 / 7
Електрична ударна хилта SDS Max Cimex HB7
14.958 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 09:15

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Електрична ударна хилта SDS Max Cimex HB7 – 7.0J е професионална електрична хилта за ударно дупчење и кршење. Наменета за интензивни работни режими, оваа професионална електрична ударна хилта, наоѓа широка примена при реновирање. Со максимален дијаметар на дупчење од 40 mm, оваа професионална електрична ударна хилта е поставена во горниот сегмент на електрични ударни хилти во класата од 7 kg.Опремена со постојана електроника со можност за непречено прилагодување на брзината, брзината на дупчење лесно може да се прилагоди на конкретната задача за да се обезбеди максимална удобност и перформанси за време на работата. Електрониката на машината е капсулирана за сигурна заштита од вибрации и прашина.

Предности:

Дијаметар на дупчење во бетон 40 мм.
Капсулирана постојана електроника
Јачина на ударот 7 J
Моќ 1,1 kW
Режим на кршење / режим ударно дупчење
Рачка со антивибрациски систем
Индикатор за сервиз
Четки со автоматско исклучување
Безконечно прилагодување на брзината
Безконечно прилагодување на работен агол на алатот
Подобрен систем за екстракција на прав
Продолжен активирач
Опрема:

Електрична ударна хилта CIMEX HB7 – 1 бр.
Странична држка – 1 бр.
Длабочински огранувач– 1 бр.
Бит SDS Max - 1 бр.
Бургија за бетон Ф26 SDS max - 1 бр.
Куфер – 1 бр.
Технички податоци:

Номинална потрошувачка на енергија: 1 100 W
Моќ на ударот 7.0 J
Фрекфенција на удар при номинални вртежи 0 - 2750 1/min
Номинални вртежи 0 – 480 min-1
Тежина 7.0 kg
Држач за алат: SDS max

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам