1 / 4
Бензиски чекан 23кг CIMEX GB23
37.680 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 09:24

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Бензискиот чекан Cimex GB23 често се користи во градежништвото, изградба на железнички, уривање, уривање на згради, и поправки. Двотактниот мотор овозможува повеќе косини на машината за време на работата. Бензинскиот чекан е двапати поефикасен од електричниот чекан. Има совршен дизајн и позиционирање на рачките - овозможувајќи работа вертикално, хоризонтално и под агол.Спецификација:

Бензински чекан Cimex GB23 e:
• Двотактен
• Лесен и удобен бензински чекан
• Со намалени нива на вибрација во рачките
• С шестаголен секач

Технички карактеристики:

Јачина на ударот 20-55(J)
Зафат шестстранен
Мотор:

Гориво Бензин, двотактен
Потрошувачка на гориво 0.6 (l/h)
Димензии:

Тежина 23 (kg)

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам