1 / 11
Професионален ударен чекан11 кг., CIMEX H11
8.545 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 09:54

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Професионален ударен чекан Cimex B11, наменет за кршење со високи перформанси. Најчесто се користи за уривање на ѕидови, делови од основи и столбови и / или послаби конструкции, плочки и други слични. Со силата на удар од 18J, професионалниот ударен чекан CIMEX HB11 крши со леснотија, дури и без потреба од силен притисок на операторот. Копчето е со заштита од прав и SDS-Max зафат.За погодноста по време на работа со длето, копчето овозможува 12 степени прилагодување на позицијата на сечилото, овозможувајќи лопатката на сечилото може да се постави на потребниот агол. За да се обезбеди стабилен и удобен зафат, страничната рачка е бесконечно прилагодлива на 360 степени. Чеканот Cimex B11 е стандардно опремен со електроника за регулирање на вртежите и одржување на постојани брзини дури и при високи оптоварувања. Комбинацијата на високи технички спецификации, привлечна цена и сигурност го прават професионалниот електричен чекан CIMEX HB11 најпосакуван избор.

.

Карактеристика:

Чеканот Cimex B11 e опремен со:

Контролер со 6 степени
Ергономска рачка обложена со гума за сигурен зафат
Дополнителна странична рачка со неограничено прилагодување
Копче SDS Max со заштита од прав
12 позиции на копчето за промена на аголот на секачот
Брзо преместување на шпицот
Висока продуктивност
Регулатор на моќност
Електроника за одржување на константни брзини при оптоварување
Ниско ниво на вибрации
Четки со интегриран прекинувач
Задебелен, засилен кабел
Технички спецификации:

Сила на ударот: 18J
Брзина: 850-1890 вртежи во минута,
Зафат: SDS Макс
Позиција на длето: 12
Регулатор на моќност: 6 степени
Моќност: 1,5 kW
Тежина: 11 кг
Фреквенција: 50/60 Hz
Напојување: 220V
Пакување: куфер

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам