1 / 9
Професионална правосмукалка за суво и влажно чистење CIMEX V
9.278 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 10:11

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

CIMEX VAC30L е правосмукалка специјално дизајнирана за работа со машини за брусење на ѕидови (исто така наречени жирафи за ѕидови ). Наменета првенствено за употреба во градежништвото, правосмукалката нуди компактни димензии, мала тежина, висока моќност при вшмукување и разновидност на примена. Кон машината можете да вклучите различни машини со моќност до 2000 вати, со што при стартување на машината, исто така, правосмукалката исто така ќе се активира .Оваа опција за автоматско стартување ви нуди одлична практичност при работењето со рачни кружни пили, машини за брусење и други алати. Карактеристична особина на комбинацијата на машина за брусење со правосмукалка, е тоа што во процесот на брусење машините создаваат многу фин прав кој лесно ги затрупува филтрите на стандардни правосмукалки. Разликата помеѓу стандардните професионални правосмукалки и CIMEX VAC30L е системот за чистење на филтерот Push & Clean. Системот за чистење на филтерот на правосмукалката овозможува филтерот да се прочисти без расклопување и отстранување. Постапката е брза и лесна - држете го цревото за правосмукалка со дланката и притиснете го копчето за чистење филтер 3-4 пати. Во оваа постапка, моторот на правосмукалката вшмукува воздухот од отворите кои се поставени од страната на куќиштето, го турка назад под притисок во обратна насока преку филтерот, чистејќи го од внатре кон надвор.Една професионална правосмукалка не е само моќ - важен индикатор за нејзиниот квалитет е количината на прашливи честички во издувниот воздух. За хигиената на издувниот воздух на правосмукалката CIMEX VAC30L се грижи цилиндричен HEPA филтер со сооднос на апсорбирање на прачината од 99,7% и апсорбирање на честички со дијаметар до 0,3 μm .
ПравосмукалкаCIMEX VAC30L е:

• Професионална правосмукалка за суво чистење

• Професионална правосмукалка за влажно чистење

• Правосмукалка за градежен отпад

• Правосмукалка за жирафа за брусење на ѕидови

• Правосмукалка за лентови и ексцентрични брусилки

• Правосмукалка за рачна кружна пила

• Правосмукалка со HEPA филтер

... и многу повеќе

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам