1 / 5
Машина за чистење CIMEX 530B
166.498 МКД
Цената не е фиксна
05.03.2020 10:18

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

CIMEX 530B е професионална машина за чистење подови, базирана на батерии, дизајнирана за чистење на тврди подови, како што се теракота, гранит, мермер, импрегниран бетон, линолеум и друго. Со продуктивност од 1860 м2 / час решение за чистење на големи површини во супермаркети, магацини, канцеларии, болници, училишта, хотели, изложби и работилници. За разлика од обичните машини за чистење, машините за чистење не само што се тресат, сушат, сушат и сушат со помош на четка, вода со детергент.
На овој начин се постигнува голема брзина на чистење, оставајќи чиста и сува патека по машината за чистење. Благодарение на системот „резервоар до резервоар“, вградените резервоари за чиста и нечиста вода од 42/51 литри не ја зголемуваат значително големината на машината за чистење. Благодарение на погонската машина со погон на батерии, практичноста за работа е значително зголемена, особено кога треба да се спроведува на дневна основа во присуство на луѓе и посетители во просторијата или просториите без електрична енергија.
Предности:

Беспрекорно чистење, без преостанати ленти по чистењето.
Економски
Заштедете време за чистење на големи области.
Заштедете ја количината на детергент потребен за чистење на други познати, алтернативни начини.
На машината не му треба напојување - благодарение на батеријата што ја има - може да се користи во затворен простор без жици.


Технички параметри:

• Модел: 530B
• Резервоар за чиста вода: 42 л
• Резервоар за валкана вода: 51 л
• Продуктивност: 1750 кв.м / ч
• моќност на моторната четка: 550W
• Работна ширина: 510 мм
• Стапка на проток на воздух: 24 l / s

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам