1 / 5
Ласерско метро CIMEX LM40
3.749 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 12:20

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Ласерско метро CIMEX LM40 е универзално прецизно ласерско метро, кое што мери до 40 m до +/- 2 mm. по исклучително конкурентна цена.За разлика од повеќето ласерски метра во овој ценовен опсег, CIMEX LM40 ласерскиот метро не е лишено од дополнителни функции - може да ја мери должината, површината, волуменот, минималната и максималната должина, функцијата Питагора.Ласерското метро може да се користи рачно или монтирано на 1/4 навој статив за поголема стабилност на мерење на растојание.Ласерското метро е опремено со контрастен и јасен екран со задно осветлување што го прави мерењето исклучително лесно, дури и во затемнети простории.Карактеристики:

Брзо и лесно мерење на далечина, површина, волумен
Мерењето се врши со притискање на само едно копче
Меморија:

Чувајте до 99 вредности за поголема удобност
Компактен и удобен:

Благодарение на ергономскиот и компактен дизајн, ласерсото метро се вклопува цврсто и удобно во вашата рака и се вклопува во секој џеб

Екран:

Резултатите се прикажуваат на екранот во 4 реда Осветлениот екране лесен за читање, дури и во темно.Технички податоци:

Мерен опсег: 50 мм до 40 метра
Точност: ± 2 mm в целиот опсег
Траење на батеријата: 40 000 мерења
Функција автоматско изклучување
Лесни за употреба кратенки на тастатурата
Осветлен 4-линиски екран
IP52 заштита от вода / прашина.

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам