Logo

Продавам сараунд ресивер појачало Denon AVR 2803, 7.1/630w

Број на оглас: 3544412 | Објавен на: 08.04.2020, 15:36
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 6.000 МКД

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Вид на оглас: Се продава


➕ Користен е минимално во домашни услови каде не се пуши.
➕ Во одлична состојба.
➕ Далечинското е програмибилно па така може да ги замени сите други далечински во домот.
➕ Далечинското треба веројатно да се исчисти зашто некои копчиња треба посилно да се стиснат.

🔷 Спефицикации:
🔘 90 watts x 7 into 8 ohms (20-20,000 Hz) at 0.05% THD
🔘 Dolby Digital EX, DTS-ES, DTS 96/24, and Pro Logic II decoding
🔘 DTS Neo - 6 and Widescreen 7.1 modes
🔘 16 Analog Devices 96kHz/24-bit DACs
🔘 Learning/multibrand remote with glow-in-the-dark key

🔷 Референтен линк: Denon AVR 2803, 7.1 Ch / 630w сараунд (https://amzn.to/2L8ITu7)

 Скопје    Општина:Карпош

Прати Е-Маил

 Гораст

Потврден огласувач