1 / 3
Мил за поправка CIMEX SC150
12.307 МКД
Цената е фиксна
23.03.2020 15:21

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Мил за поправка CIMEX SC150 - Наменета за отстранување на малтери, остатоци од лепило, мека кит и стара боја од подови, wallsидови и тавани. Благодарение на неговиот ергономски дизајн и голема моќност, секачот за мелење нуди комбинација на практичност и перформанси, без разлика дали работите на wallsидови или подови. Длабочината на отстранување на материјалот може лесно да се прилагоди без потреба од алатки.

За отстранување на отстранетиот материјал, секачот е обезбеден со отвор за приклучување на правосмукалка. Една од најчестите апликации на секачот за мелење е отстранување на лепила од подови, смирувачки wallидни бои, стари малтери.

За максимална продуктивност кога работите со секачот за мелење, препорачуваме да го користите со нашата правосмукалка за градежни правосмукалки CIMEX VAC30L.Технички параметри:

Напон: 230 V / 50 Hz
Моќност: 1500W
RPM: 2500-4500 вртежи во минута

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам