1 / 8
Правосмукалка со циклонски филтер CIMEX VAC30CY
13.443 МКД
Цената е фиксна
23.03.2020 15:27

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Професионална правосмукалка со циклонски сепаратор и HEPA филтър, специјално направена за вшмукување на фина прашина од машини за брусење на ѕид (ѕидни жирафи), појаси и ексцентрични брусилки кои се користат во градежништвото, сервиза за автомобили, работилници за производство на мебел итн.
Во градежништвото, овој тип на правосмукалка главно се користи како правосмукалка жирафа за брусење на ѕидови и градежна правосмукалка со обшта употреба за вшмукување на прашина, вода, градежен отпад. Благодарение на технологијата циклон, CIMEX VAC30CY се користи без филтер торба, што во голема мера ги намалува трошоците.
Правосмукалка со циклонски филтер CIMEX VAC30CY е совршено решение за комбинација со машини за брусење, рачни кружни пили.
Што е правосмукалка со циклонски сепаратор?
Тоа се правосмукалки за прашина,без торба, каде прашина се собира на дното на контејнерот благодарение на специјалната вителска технологија на засмуканиот воздух. Во овој тип на правосмукалка, засмуканиот воздух се движи со голема брзина по ѕидот на садот во надолна спирала, каде што тешките честички остануваат во надворешниот дел на спиралата, а технологијата е исто така позната како центрифугален циклонски филтер / сепаратор.
Прикажаниот дијаграм е за мулти-циклони во конструкцијата CIMEX VAC30CY.
Стандардно правосмукалка доаѓа со широк спектар на додатоци:
• црево долга 1,5 m.
• Метална телескопска цевка
• Комбинирана подна дизна за суво чистење и вшмукување вода
• Дизна за фуги, агли тешко достапни за места
• Мала четка за прскање
• Приклучок за електричниот апарат за цревоПравосмукалката CIMEX VAC30CY е:
• Професионален правосмукалка за хемиско чистење
• Правосмукалка за градежен отпад
• Правосмукалка за жирафа за брусење на ѕидови
• Правосмукалка за појас и ексцентрични брусилки
• Правосмукалка за рачна кружна пила
• Правосмукалка со HEPA филтер
... и многу повеќе

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам