1 / 10
Машина за челно заварување на цевки CIMEX HPP315
291.220 МКД
Цената е фиксна
24.03.2020 13:19

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Машина за челно заварување на цевки CIMEX HPP315 за заварување на РЕ, РЕ100, РР, PVDF цевки и фитинзи со дијаметар од 90 мм до 315 мм. Специјално дизајнирана за работа во услови на терен, машината за челно заварување на цевки наоѓа широка примена при изградбата и поправката на водоводните мрежи, гасоводот, канализацијата. Стандардна машина за челно заварување на цевки се состои од базна станица со две неподвижни челусти, фреза за израмнување на цевки, плоча што се грее и има незалаплив слој, хидраулична станица и комплет челусти од 90 до 315 мм.



Технички параметри:

Дијамери на заварување: 90/110/125/ 140/160/180/200/225/250/280/315 мм.

Терморегулатор: 0~270℃

Варијација на температурата: ±3℃

Работен притисок на хидрауличната станица: 0~6Mpa

Моќност: 4,95KW/220V

Моќност на греачот: 3KW/220V

Моќност на челната фреза: 1.2KW/220V

Моќност на хидрауличната станица: 0.75KW/220V

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам