1 / 1
ДРОБИЛКА ЗА ГРАНКИ ДО 10 СМ
75.550 МКД
Цената е фиксна
24.03.2020 14:03

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Професионалната CIMEX дробилка има за цел да ги раздроби и здроби гранките до 10 cm во дијаметар.
Дробилката ги апсорбира гранките, ги раздробува со помош на ножови, прицврстени на ротирачки бубањ. Здробениот материјал се фрла преку излез со прилагодлив капак што ја одредува висината и растојанието на кое материјалот се фрла.Дробилката за гранки е опремена со кука и гуми за лесен и удобен транспорт. Дробилката за гранки до 10 см се напојува со бензински мотор, овозможувајќи да се користи на отворено без потреба од електрична енергија. Нејзината инка лесно и брзо се расклопува, што дополнително го олеснува транспортот на машината, вклучително и во помал товарен автомобил, тип пикап.Техники карактеристики:

1. Мотор: Бензинов, четири-тактен
2. Моќност: 6,5 - 7 КС
3. Стартер: Рачен
4. Количина на дробен материјал: 3-5 m3 / h
5. Дијаметар на дрвениот материјал: 100 мм
6. Алати за сечење: Два реверзибилни ножеви
7. Гуми: 4.10 / 3.5-4
8. Тежина: 85 кг

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам