1 / 1
МАШИНА ЗА СЕЧЕЊЕ И СВИТКУВАЊЕ НА АРМАТУРА АRM-C24/28
252.299 МКД
Цената не е фиксна
25.03.2020 12:36

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

CIMEX АRM-C24/28 е комбинирана машина за сечење и свиткување на арматура при подготовка на спремна арматура. Во режим на сечење на арматура, машината може да сече арматура до Ф24 (една шипка) Ф16 (два шипки истовремено) и Ф12 (три шипки истовремено). Машината за сечење и свиткување на арматура е опремена е со дво степена редуктор брзина која овозможува секаков вид виткање и сечење без потреба од примена на механички напор. Дискот за виткање е комбиниран и овозможува ротација и во двете насоки, како при постигнување на поставеното агол се враќа автоматски кон почетната точка. За обезбедување на контрола над аголот на свиткување, машината е опремена со автоматски градуиран регулатор за точно поставување на саканиот агол на свиткување на арматурата. Во зависност од бројот на шипките, машината може да свиткува следниве димензии арматура Ф28 (еден), Ф20 (два) и Ф16 (три).За сечење на арматура, ножевите кои се користат се од појачана демагнетизиран челик со осум рабови на сечење.За полесно користење, машината за сечење и виткање на арматура е со двојно управување рачна контрола + дополнителна опрема за контрола со педала.

Сите управувачки ланци на машината имаат намален напон во согласност со барањата за безбедност.По барање на клиентот, машината може да биде понудена во варинати со еднофазно или трифазно напојување.
Технички карактеристики:

Напон: 220 или 380V

Моќност: 2,2 kWРЕЖИМ Број шипки R55 KG/mm2 R65 KG/mm3 R85 KG/mm4
Сечење 1 ф24 ф22 ф20
Сечење 2 ф16 ф16 ф12
Сечење 3 ф12 ф12 ф10
Свитикување 1 ф28 ф26 ф22
Свитикување 2 ф20 ф18 ф16
Свитикување 3 ф16 ф14 ф12

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам