1 / 2
Вибро летва за бетон 3м, CIMEX VS35-3
51.828 МКД
Цената е фиксна
25.03.2020 12:48

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Вибро летва за бетон CIMEX VS35-3 – е наменет за израмнување и израмнување на бетонот веднаш по нанесувањето. Освен за измазнување и порамнување, вибро летвата служи и за површинско тампонирање (до 75 мм) на нанесениот бетон, на тој начин се постигнува густина и цврстина. На вибро летвата за бетон Cimex не треба претходно да бидат поставени греди бидејќи може да се повлече директно на површината на бетонот. Вибраторот CIMEX VS35-3 е компактен, лесен за составување и транспорт. Должината на вибро летвата за бетон може да биде од 1,8 m до 5,0 m, во зависност од потребата.Стандардната вибро летва за бетон се напојува со компактен и сигурен 4-тактен мотор. Должината и аголот на рачките се регулираат, благодарение на што, покрај сигурен и здрав зафат, се гарантира максимална удобност по време на работа и прецизно водење на вибродаската. Непосредно до рачките на вибро летвата е лоциран лост со континуирано регулирање на гас и копче за гасење на машината. За погодност за складирање, рамката вибро летвата има подпирач.

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам