1 / 1
МАШИНИ ЗА НАВОЈ НА ЦЕВКИ - ДО 4 ЦОЛА
151.290 МКД
Цената е фиксна
25.03.2020 12:59

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Машина за навој на цевки CIMEX PTM4 - е професионален струг за правење на навој цевки до 4 цола. Наменета за секојдневна употреба, машината за правење на навој може работи со цевки со големина од 1/2 до 4 цола. Стандардтно машините за правење на навој има функција да се користат и како сечење на цевки. Погонот на машината е електрична и се обезбедува од мотор со моќност 750W, кој преку редуктурна кутија обезбедува потребните вртежи и вртежен момент. Опремен е со сè што е потребно за работа, работата со стругот поминува низ неколку фази: по сигурно фиксирање на цевката во задни универсал, со помош на машината за навој , цевката може да да се намали до потребната должина. Со помош на вградениот чистач, се чистат стружките од внатрешниот дел на цевката, а потоа може да се пристапи кон сечењето на навоите на цевката.
Спецификации:
Големина на цевката: ½ "-4" (1/2 инчен до 4 инчи / цола)
Систем за масло на ножеви за навој. Маслото поминува низ главата за сечење на навој ,со помош на пумпа за масло, што им помага на константната циркулација на маслото во машината. Ножевите исто така се направени од високолегиран челик, кој гарантира долг работен век.Технички карактеристики:

Напојување: 220/50 Hz
Моќност: 750 W
Погоден за цевки со големина: ½ -4 (до 4 цола)
2 брзини: 11 вртежи во минута (1-ва брзина) и 25 вртежи во минута (2-ра брзина)

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам