1 / 1
ПНЕВМАТСКА - ХИДРУЛИЧНА МАШИНА ЗА ВИТКАЊЕ НА ЦЕВКИ
30.106 МКД
Цената е фиксна
25.03.2020 13:31

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Пневматска хидраулична цевка CIMEX HHW2 е машина, наменета да ги свитка челичните цевки со дијаметар од 1/2 до 2 инчи / цола во дијаметар.

Пневмо-хидравличнят тръбогиб CIMEX HHW2 е машина, предназначена за огъване на стоманени тръби с диаметър от 1/2 до 2" инча/цола в диаметър.

Хидрауличната машина е машина, наменета за ладно виткање на цевки со дебелина од 2,75 до 4,5 мм.Машината ги свитка цевките под агол од 0 до 90 °, со дијаметар од ½ "-2". Свитувањето на цевките се врши со метод на ладно виткање и не бара загревање на цевката. Машината за виткање цевки CIMEX HHW2 има целосно метална конструкција која обезбедува отпорност на оптоварување и долг работен век.
Машината е широко употребувана за изградба на цевководи, монтажа на скелиња, поставување на кабли, во системи за наводнување, индустрии за гас и нафта и многу повеќе.
Во коплетот се содржат 2 држачи за ваљаци за виткање, ваљаци за виткање, сегменти на свиткување. Компактната големина и малата тежина на машината овозможуваат лесен и удобен транспорт, дури и во компактен автомобил.Технички карактеристики:

За дебели метални цевки: 2,75 - 4,5 мм
За цевки со димензии: 1/2"-2" цола/дијаметар
Носивост: 13 тона
Тежина: 48 кг

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам