1 / 1
Електричен тајфун 3.0kW, CIMEX EL3.3
3.749 МКД
Цената е фиксна
26.03.2020 14:39

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Електричен калорифер Cimex EL15.0 е погоден греење на гаражи, магацини, работилници, градежни објекти и други. Наменет за примарно, привремено или итно загревање, обезбедувајќи брзо затоплување без кондензација, мирис и кислородна потрошувачка. Во градежништвото наоѓа примена за одржување на температурата во просториите во текот на зимскиот период кога малтерисува, поставување на подови,фарбање. Во зависност од степенот на топлинска изолација на просторијата, електричниот калорифер Cimex EL3.3 е погоден за греење на простории со волумен од 27 до 135 m3 (со коефициент на промена на температурата од 30 степени).Поради нискиот шум, овозможува користење на калорифер во домовите и канцелариите.
Телото на електричниот калорифер е направено од поцинкуван лим со заштитна боја и не се загрева за време на работата. Електричниот калорифер CIMEX EL 3.3 има вградена заштита од прегревање.Освен 2 та степени на топлење, калороферот исто така има функција без предходно загревање, т.е што може да се користи како вентилатор. За заштеда на енергија, калороферот е опремен со термостат кој автоматски се исклучува кога ќе се постигне саканата температура и автоматски се стартува кога температурата ќе падне под 5 степени. Грејачи изработени од нерѓосувачки челик.Спецификација:

• Компактна големина
• Здрава и удобна за транспорт на конструкција
• Куќиште од поцинкован лим што не се загрева кога работи апаратот
• Боја за антикорозија во прав
• Термостат за контрола на температурата
• Вградена заштита од прегревање
• Регулатор на моќност 0,025 kW (вентилатор) / греење - 1,5 / 3,0 kW
• Греење без кондензација, влажност, мирис и потрошувачка на кислород
• Ниско ниво на бучава
• Погодни за канцеларии, ресторани, гаражи, работилници итн.
• Класа на заштита IPX4 (заштита од прскање во сите правци)

Технички карактеристики:

Капацитет (kW): 1.5/3.0
Капацитет (Btu/h): 5.630 - 11.260
Капацитет (Kcal/h): 1.430 - 2.860
Напон (V/Hz): 230/50
Номинална струја (A): 14.5
Вклучувач 1: изклучено
Вклучувач 2: вентилатор
Вклучувач 3: 1.5
Вклучувач 4: 3,0
Опсег на термостатот ºC: Да, 5-35
Заштита: IPX4
Волумен на греење / 30ºC / (m3): 27-135

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам