1 / 3
Мерење на ласерската лента 30 метри CIMEX LM30
2.613 МКД
26.03.2020 14:49

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

30м ласерска лента - Погодно, компактно и практично, оваа ласерска мерка ви овозможува да ги мерите растојанијата, областа и волуменот веднаш. Наменета за секојдневна употреба главно во затворено, мерката со ласерска лента нуди опсег на мерење од 0,05 до 30 метри со точност од + -2 мм.

За разлика од повеќето модели во овој опсег на цени, оваа мерка со ласерска лента е опремена со сите потребни дневни рутински функции за мерење - секојдневно, растојание, област, волумен.
Првото нешто што ќе ве импресионира со зафаќање на овој рулет е компактното гумено тело што совршено се вклопува во раката, овозможувајќи максимална удобност при мерењето. Направено од трајна пластика, целосно оградено во гумен профил, телото на рулет е дизајнирано да издржи истекување, влага, прашина.

Копчињата се со поголема големина, така што работењето со мерка со ласерска лента дури и кога носите ракавици нема да биде проблем.

Во зависност од растојанието до предметот што се мери, мерењето се изведува во рок од 0,5 до 2 секунди. Откако ќе се притисне копчето за мерење, ласерската лента произведува краток сигнал што покажува дека мерењето се прави и кога е завршено.

Податоците за мерење се визуелизираат со пригоден осветлен осветлен екран, овозможувајќи лесно читање на мерењата дури и во светло на светлина.
Технички спецификации:

Опсег на мерење: 50 мм до 30 метри

Точност: ± 2 mm +0.05 mm / m

Траење на батеријата: 5000 мерења

Функција за автоматско исклучување

Кратенки на тастатурата кои се користат лесно

Батерии: 2 x 1,5 V / AA

4-линиски дисплеј осветлен

IP52 заштита од вода / прашина.

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам