1 / 4
УЛТРА ЗВУЧЕН УРЕД ЗА КУЧИЊА
400 МКД
Цената е фиксна
31.07.2022 21:08

Бутел / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Безбеден, хуман, ефикасен електронски уред кој емитира многу силен пирсинг ултразвучен тон нечуен за човекот, кој никако не го сакаат и поднесуваат кучињата. Кога ке се усмери уредот кон куче и притисне прекинувачот кај него се јавува шок и дезориентираност, страв и несигурност, па спасот го бара во бегање. Овој уред работи на 9v батерија, нај ефикасен е на 6м., а се употребува до 20 метри,При шетање, одење вие на безбедна оддалеченост ке ги држите лошите, бесните и агресивните кучиња, а домашните миленичиња ке можете да ги одвикнете од лошите навики (да лае, да скока по љуге, да гребе), можете да го обесхрабрите при лоши намери и да биде секогаш воспитано и послушно.Цената на уредот е 400 ден. Испорака по карго е 120 ден, а нарачки на 070/550-847.

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Останато

Се продава од:

Radomir
Потврден огласувач
070550847
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам