1 / 4
BATERISKA LAMPA NAJMOKNA NA PAZAROT TOP MODEL
1.890 МКД
06.12.2022 11:02

Автокоманда / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Моделот користи две батерии на полнење 18650(8800мАч),со што се зголемува неговата моќност во однос на другите модели кои користат една батерија.Многу мала потрошувачка и многу силен сноп на светлина,благодарејќи на најновата LED CREE технологијаза батериска лампа од 1800000w.Има вграден еден од најсилните LED диоди CREE која може да свети со јачина до 1600лумена.За напојување користи две батерии – 18650(8800 мАч) на полнење,кои се полнат на екстерен полнач кои ги полни двете батерии заедно.Моделот е изработен од алуминиумска легура,отпорна на сите атмосферски влијанија и на удари.Има леќа на врвот каде снопот на светлината е усмерен во една точка и истовремено раширен сноп за да осветли поголема површина.Идеална за лов,риболов,љубители на природа,љубители на екстремни спортови,возачи,кампирање,планинарење,возење точак и слично.Батеријата има еден режими на работа
Внимание
-Батериската лампа е многу силна и штетно е да се гледа дирекно во нејзиниот извор на светлина.Ако не се користи подолго време,потребно е да се извадат батериите од самата батериска и да се чуваат на суво и темно место.

Категорија: Спортска опрема и активности / Лов / Пукање / Справи / Опрема

Се продава од:

marjan
Потврден огласувач
077608447
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам