1 / 9
nad stereo pojacalo
По Договор
14.12.2020 00:49

Бутел / Скопје

NAD STEREO INTEGRATED AMPLIFIER 314
ODLICNA SOSTOJBA VIDI GI SITE MOI OGLASI
NAD 314
Integrated Stereo Amplifier
Specifications
Power output: 35 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 20Hz to 20kHz
Total harmonic distortion: 0.03%
Damping factor: 100
Input sensitivity: 2.5mV (MM), 170mV (line)
Signal to noise ratio: 76dB (MM), 103.5dB (line)
Dimensions: 435 x 110 x 310mm
Weight: 6.9kg
Year: 1996
Price: GBP £260 (1996)

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Hi-fi Стерео системи

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

Panasonic SA-PM250 SC-PM250 Hifi, CD, RDS FM, USB, Bluetooth

0 €

marantz mcr 502

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам